• Mikroskop dwuokularowy 1000B

Gwarancja producenta Tak
3679.95
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 20
Odbiór osobisty (po indywidualnym ustaleniu) 0
Kurier DPD (Pobranie) 20
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 798 355 041

Mikroskop dwuokularowy MED 1000B
Powiększenie: 40-1000 razy. Głowica dwuokularowa, planarno-achromatyczne soczewki obiektywowe, oświetlenie według metody Koehlera, kondensor Abbego z przysłoną irysową oraz filtr

Levenhuk MED 1000B to mikroskop optyczny z głowicą dwuokularową do profesjonalnych zastosowań. Jest odpowiedni do wszelkich badań naukowych: klinicznych, ogólnomedycznych, cytologicznych, morfologicznych oraz bakterioskopowych.

Mikroskopy z serii Levenhuk MED 1000 mają układ optyczny z korekcją do nieskończoności stosowany w profesjonalnych mikroskopach wysokiej klasy. Ten układ zawiera obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności pozwalające uzyskać płaski i wyraźny obraz o dużym kontraście.

Jedną z najważniejszych właściwości układu optycznego z korekcją do nieskończoności jest możliwość zamontowania dowolnych elementów na drodze promieni świetlnych między obiektywem a tubusem. Mogą to być urządzenia polaryzacyjne, oświetlenie do epi-fluorescencji oraz pryzmaty DIC z minimalnymi odchyleniami nastawy ostrości oraz korekcją aberracji.

Ten mikroskop ma powiększenie w zakresie od 40 do 1000 razy. Planarno-achromatyczne soczewki obiektywowe zapewniają znacznie lepsze odwzorowanie kolorów i ograniczają aberracje sferyczne. Planarno-achromatyczny układ optyczny ma całkowicie płaską krzywiznę pola, dzięki czemu 95% obserwowanego obrazu nie zawiera aberracji geometrycznych.

Głowica dwuokularowa jest obrotowa. To przydatna funkcja podczas prowadzenia obserwacji grupowych, gdy kilka osób pracuje jednocześnie nad jednym preparatem. Nie trzeba przestawiać całego mikroskopu - wystarczy obrócić jego głowicę. Nachylenie pod kątem 30° znacznie redukuje zmęczenie oczu i mięśni szyi. Gwarantuje to wygodę nawet podczas długich obserwacji.

Preparaty są mocowane do mechanicznego stolika z możliwością regulacji w dwóch płaszczyznach. Jego powierzchnia jest pokryta powłoką grafitową. Na korpusie umieszczono pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości, służące do regulacji ostrości układu optycznego. Układ oświetlenia równie ż zasługuje na uwagę. Składa się z LED o regulowanej jasności (umieszczonej pod stolikiem), kondensora Abbego z przysłoną irysową oraz filtra światła. Ustawienie oświetlenia według metody Koehlera pozwala uzyskać obrazy w wysokiej rozdzielczości przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego kontrastu.

Właściwości:
Mikroskop z głowicą dwuokularową do badań laboratoryjnych
Obrotowa głowica o kącie nachylenia 30°
Planarno-achromatyczne soczewki obiektywowe zapewniające lepsze odwzorowanie kolorów i ograniczające aberracje sferyczne
Powiększenie: 40—1000 razy, olejek immersyjny
Oświetlenie dolne z kondensorem i przysłoną irysową ma zasilanie sieciowe
Możliwość ustawienia oświetlenie według metody Koehlera
Zgrubna i precyzyjna regulacja ostrości

Dane techniczne
Głowica: dwuokularowa, obracana w zakresie 360°, nachylenie 30°
Powiększenie, x: 40—1000
Okulary: szerokie pole widzenia z regulacją dioptrii, WF10x/22 mm (2 szt.)
Soczewki obiektywowe: planarno-achromatyczne, z regulacją ostrości na nieskończoność: 4x/0.10,/0.17,10x/0.25,∞/0.17,40xs/0.65,∞/0.17,100xs/1.25,∞/0.17 (olejek immersyjny)
Miska rewolwerowa: 4 soczewki obiektywowe
Rozstaw źrenic, mm: 48-75
Stolik, mm: 216x150 mm
Zakres ruchu stolika, mm: 75/55
Okular z regulacją dioptrii, dioptrie: ±5
Kondensor: możliwość demontażu, Abbego N.A. 1,25, przysłona irysowa i filtr
Regulacja ostrości: współosiowa, zgrubna: 37,7 mm, precyzyjna: 0,001 mm
Filtry: światła niebieskiego
Metoda badawcza: jasnego pola
Materiał układu optycznego: szkło optyczne z powłoką fungistatyczną
Średnica tubusu okularu, mm: 30

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie