podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

plandeka na piaskownicę
Dom

Dlaczego warto przykrywać piaskownicę plandeką?

Piaskownica, w której bawią się dzieci, odwiedzana jest przez koty, psy i ptaki. Piasek może zostać przez zwierzęta zanieczyszczony odchodami, które są źródłem bakterii i robaków. Warto zatem zakrywać piaskownicę pokrowcem, by zawsze piasek był czysty i gotowy do zabawy nim.

Plandeka na piaskownicę skuteczną ochroną przed pasożytami

Zakryta piaskownica plandeką, gdy nikt już się w niej nie bawi, zapobiega wchodzeniu do piasku kota. To zwierzę bardzo lubi załatwiać swoje potrzeby w żółtym suchym piasku. W piaskownicy mogą znaleźć się także odchody psów i przefruwających ptaków.

Wszystkie odchody tych zwierząt niosą nie tylko brzydki zapach i brud, bakterie i wirusy, prowadzące do chorób np. mukowiscydozy. Odchody mogą stać się także przyczyną zarobaczenia dziecka owsikami i o wiele groźniejszymi glistami ludzkimi oraz tasiemcami.

Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swego dziecka

Zachowując porządek w piaskownicy i unikając nieproszonych gości, przyczyniasz się do zachowania przez Twoją pociechę zdrowia.
Gdy dziecko przestanie się bawić w piaskownicy, zakryj ją plandeką.
Będziesz mieć pewność, że gdy znów dziecko będzie się chciało bawić, piasek będzie czysty, a Twoje dziecko bezpieczne.

Wytrzymały pokrowiec na piaskownicę przez cały rok

Jesienią zaczynają spadać z drzew liście. W przypadku nawet jednego drzewa lub krzewu rosnącego nieopodal piaskownica może zostać cała zasypana liśćmi. Codzienne usuwanie liści może stać się udręką, a piasek i tak będzie coraz bardziej zanieczyszczony.

Zima dołoży własnych śmieci, które przyniesie poprzez śnieg i zawieje. Piasek straci kolor. Stanie się szary i brzydki. Zamykanie piaskownicy plandeką na okres, kiedy jest zimno i dziecko w ogóle z niej nie korzysta, jest bardzo rozsądne.

Pokrowce na każdą pogodę

Plandeki z przeznaczeniem na piaskownice oprą się silnym wiatrom i spadającymi gałęziom. Dadzą sobie radę z deszczem, śniegiem, gradem i lodem. Wytrzymają także silne nagrzanie przez słońce.

Łatwo je przymocować do desek piaskownicy za pomocą metalowych zaczepów i linki. Nawet piaskownica o nietypowym kształcie ma szansę być zakryta takim pokrowcem, uszytym na miarę.

Zakryta piaskownica to bezpieczeństwo dla dziecka i komfort dla rodzica

Dbając o zakrywanie piaskownicy pokrowcem, wpływasz na bezpieczeństwo dziecka i zmniejszasz ilość własnych obowiązków. Odpadają Ci dodatkowe syzyfowe zajęcia porządkowe. Masz też mniejsze koszty.

Po okresie jesienno-zimowym piasek ukryty pod plandeką nadal będzie nadawał się do zabawy. Będzie wolny od wszelkich zanieczyszczeń. Jego kolor wciąż będzie tak samo jasnożółty, jak poprzedniego lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *