podkrzaczek.pl

podkrzaczek.pl – dziecko, lifestyle, motoryzacja, praca

gry i zabawy ruchowe
Dziecko

Propozycje gier i zabaw ruchowych w domu oraz na świeżym powietrzu

Ciepłe pogody sprawiają, że dzieci nabierają więcej chęci zarówno na zabawy w domu, jak i na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje zabaw dla dzieci w każdym wieku.

Propozycje gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci w każdym wieku

– Wodne balony – do tej zabawy potrzeba nie mniej niż czterech uczestników. Do gry będą nam potrzebne: dwa ręczniki oraz balon napełniony wodą. Zabawa polega na tym, że uczestnicy dobierają się w pary i każda z nich trzyma ręcznik za rogi. Następnie należy umieścić na jednym z nich balon i przerzucić go na ręcznik rywali. Przegrywa ta drużyna, której balon rozbije się na ziemi.
– Szybkość kelnera – zabawa przeznaczona dla dowolnej liczby uczestników. Aby do niej przystąpić należy posiadać piłeczkę pingpongową oraz papierowy talerzyk. Gra polega na umiejscowieniu piłeczki na talerzyku i jak najszybszym dotarciu do mety. Przegrywa ta osoba, która zgubi piłeczkę najwcześniej. Zabawę tą można urozmaicić, robiąc np. tor przeszkód z różnych dostępnych przedmiotów.
– Badminton – idealna zabawa dla wszystkich dzieci powyżej 6 roku życia. Do tej gry potrzebne są dwie osoby oraz zestaw badmintona. Zabawa polega na odbijaniu lotki, a wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość punktów. W taką grę można również bawić się samemu, wystarczy wziąć lotkę i odbijać rakietką tak, aby jak najdłużej nie spadła na ziemię.
– Berek – ten rodzaj gry znają chyba wszyscy. Zabawa polega na tym, że wyznacza się uczestnika, który będzie „berkiem”, czyli osobą, która musi złapać innego uczestnika. W tej grze może brać udział dowolna liczba osób, a złapany uczestnik sam zostaje berkiem.

Propozycje zabaw ruchowych w domu

– Losowanie zadań – zabawa dla dowolnej ilości osób polegająca na wykonywaniu zadań losowanych np. z miseczki. Przed przystąpieniem do zabawy uczestnicy piszą na karteczkach zadania, jakie należy wykonać po ich wylosowaniu.
– Rzucanie do kosza – do tej zabawy potrzebny będzie kosz oraz zwinięta w kulkę kartka papieru. Gra polega na trafieniu kulką do kosza. Grę można urozmaicić, wykonując wcześniej kartki z napisami ” rzucasz, stojąc na prawej nodze” albo „rzucasz z zamkniętymi oczami”. Oczywiście zawodnik przed rzutem losuje jedną karteczkę, wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość punktów.

Podsumowując, zabaw ruchowych dla dzieci jest bardzo dużo, a niektóre z nich możemy wymyślić sami. Wszystko zależy od naszej kreatywności, jeśli jednak nie mamy pomysłu, możemy poszukać ciekawych zabaw na stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *